Ako si vybrať interiérového dizajnéra a potrebujem ho vôbec?

[ 28. októbra 2022 ]
O

Otázka vlastného bývania prináša so sebou okrem radosti aj mnoho výziev. Ako si svoj byt či dom zariadiť tak, aby ste sa v ňom cítili príjemne a zároveň aby váš nový domov aj funkčne spĺňal nároky každého člena rodiny?

Možno máte v hlave určitú predstavu ako by mal váš interiér vyzerať. Možno už máte plno výstrižkov z časopisov, na pintereste máte stovky inšpirácií, ale keď sa máte pustiť do realizácie, zrazu sa vynárajú otázky, ktoré vás zastavujú. Neviete čím začať alebo ako to všetko skĺbiť dohromady.

Vy chcete bledé drevo a jemné ružové doplnky, partner preferuje tmavý dub a betónový look. Prvotné nadšenie striedajú nezhody, frustrácia a neviete ako ďalej. Váš vkus je odlišný. V lepšom prípade je to vášmu partnerovi vcelku jedno a nechá celý dizajn na vás. Avšak spolu s tým prechádza na vás aj zodpovednosť za to, ako sa budete doma cítiť. Musíte predsa len zosúladiť požiadavky všetkých členov domácnosti.

Ak nemáte jasnú a konkrétnu predstavu o tom, čo všetko vám váš nový priestor môže poskytnúť, aké farby, materiály, doplnky zvoliť, čo ako skombinovať a ešte to zosúladiť s potrebami celej rodiny, tak potom je čas osloviť dizajnéra. 

Dobrý dizajnér sa úprimne zaujíma o veľa detailov, aby čo najlepšie uchopil vaše predstavy a sny o bývaní 

Každý dobrý dizajnér sa bude na začiatku veľa pýtať. Bude vás pozorne počúvať a zaujímať sa o mnoho detailov z vášho života. Čím viac informácií mu poskytnete, tým lepšiu predstavu bude mať o vašom bežnom fungovaní, o predstavách ale i potrebách každého člena vašej rodiny.  

Dobrý dizajnér, je na vašej strane. Dodržiava dohody a komunikuje otvorene.

A to od prvého okamihu. Objasní vám všetky možnosti i podmienky spolupráce. Upozorní vás nielen na technickú náročnosť vášho projektu, ale pripraví aj cenovú kalkuláciu a predbežný časový plán. 

Kde nájdete toho pravého dizajnéra pre seba?

Možností je viacero. Opýtajte sa známych, zaujímajte sa o referencie, ale pokiaľ je to možné, vždy choďte na prvé úvodné stretnutie osobne. 
Dizajnér je človek, ktorý vám môže pomôcť s vytvorením naozaj intímnej a príjemnej atmosféry domova, preto vnímajte, ako na vás pôsobí. Mal by to byť niekto, koho ste ochotní pustiť do svojho priestoru a zdieľať s ním detaily svojho života. 

Dnes je aj ponuka dizajnérov veľmi veľká. 

Na sociálnych sieťach a webových stránkach viete odsledovať výsledky ich prác.  Ak sa vám páči štýl, ktorý prezentujú, pokojne ich oslovte.  Uistite sa však, že sa prezentujú skutočne svojou prácou a nie fotografiami či prácou iných autorov. 

Rozhodne neváhajte osloviť interiérového dizajnéra

Ak chcete ušetriť energiu, peniaze a čas, ktorý by ste inak museli minúť pri premýšľaní o všetkých možnostiach,  súvislostiach a tiež pri hľadaní a výbere rôznych materiálov, komponentov v mnohých predajniach. 

Ak nechcete zažiť sklamanie či frustráciu z toho, ako vám jednotlivé kúsky, ktoré ste si postupne navyberali, dohromady neladia a namiesto očakávanej harmónie tvoria vizuálny chaos.

Mať predstavu o svojom bývaní je dobrý základ, ale dobrý dizajnér vám dá niečo, čo sa nedá uchopiť rukami. Vnesie do priestoru harmóniu, pocit bezpečia, vytvorí pre vás miesto, kde sa budete cítiť naozaj doma. 

Ak túžite zažívať jedinečnú atmosféru efektívne zladeného priestoru, som tu pre vás a rada vám s tým pomôžem. Vytvorím pre vás návrhy krásneho a funkčného interiéru a okrem toho, zabezpečím aj kompletnú rekonštrukciu podľa vašich požiadaviek.

Páči sa vám môj interiérový dizajn? Neváhajte, ozvite sa!

Ozvite sa

Vytvorím Vám kompletný interiérový dizajn

Checklist na stiahnutie

Zanechajte Váš kontakt a získajte checklist.